Logo SR Alpha 2017

євген плінський біографія

More
1 month 1 week ago #10363 by KennethPexab
На чому ведучий ”Єдиних новин” Євген Плінський заробив собі на елітний будинок під Києвом та як він пов’язаний з агентом кремля Олександром Дубінським
Як Євген Плінський за півмільйона доларів потрапив у ”Лісову казку”
Як державні ліси дістались журналістам під забудову
Як журналіст Євген Плінський купив землю, незаконно вивелену з лісового фонду держави
Плінський отримував гроші з Росії?
Американські біолабораторії. Як Плінський працював на російську пропаганду
Чи багато українських журналістів можуть дозволити собі розкішний будинок на 300 квадратних метрів в мальовничому місці серед лісу біля озера під Києвом? Майже кожен працівник ЗМІ скоріше дуже сильно здивується цьому питанню. Адже середньостатистичні медіа в Україні, особливо останні роки — в період то пандемії коронавірусу, то тепер повномасштабної війни рф проти України, скоріше виживають, ніж процвітають. Та й в цілому журналістика в Україні ніколи не була сферою, в якій можна добре заробити. Тим паче на елітний будинок вартістю у сотні тисяч доларів.

Але, звісно, це якщо ми говоримо про людей, які чесно живуть на одну зарплату, а не займаються продажем своїх послуг, як це часто роблять чиновники. Зарплати у журналістів — дуже й дуже скромні, в середьному від 10 до 30 тисяч грн на місяць. Якщо говорити про топ-посади головних редакторів, то можливо і більше, до 50 тисяч грн. Але це точно не про гроші, на які можна збудувати чи купити собі двоповерховий будинок під Києвом.

Але співробітнику телеканалу 1+1 Євгену Плінському це якось зробити вдалось. Сьогодні він — ведучий на телемарафоні ”Єдині новини”, а до війни вів проект журналістських розслідувань ”Секретні матеріали” на телеканалі 2+2 тої самої групи ”1+1 media” Ігоря Коломойського. І от якраз в ці часи, у 2020 році, Плінський, на заздрість своїм колегам, став щасливим власником двоповерхового котеджу в котеджному містечку на території садового товариства ”Лісова казка” біля села Круглик в 10 км від Києва разом з земельною ділянкою у 2000 квадратних метрів прямісінько впритул до лісу.

Двоповерховий котедж Євгенія Плінського в котеджному містечку на території садового товариства ”Лісова казка” біля села Круглик в 10 км від Києва
Як Євген Плінський за півмільйона доларів потрапив у ”Лісову казку”
”Відмінне поєднання лісу, озера, низовини та інфраструктури”, — пише у відгуках в Google про котеджне містечко ”Круглик Озерний” користувач Сергій Зібцев. ”Вражаюче чисте повітря! Тиша і дуже спокійно! Хочеться повертатись сюди ще і ще”, — додає Анатолій Ільїн.

Будинок площею 294,4 квадратні метри на вулиці Мальовнича, 10 і земельну ділянку під ним у 0,2 гектари оформлені на Ірину Євгієнко, дружину журналіста Плінського. Придбала вона їх у 64-річної жительки Києва Левченко Любов Петрівни 10 червня 2020 року. Згідно договорів купівлі-продажу, будинок родині Євгена Плінського обійшовся в 58 тисяч доларів США, а земля — у 120 тисяч доларів США.

Договір купівлі-продажу будинку Євгена Плінського у котеджному містечку "Круглик озерний"
Звідки у журналіста такі гроші? За тодішним курсом це разом склало 4 млн 770 тисяч гривень. Дружина Плінського — художниця, бізнесу не має, судячи з її соцмереж, вірогідно є домогосподаркою, яка вдома займається вирощуванням квітів та живописом. Офіційна зарплата Плінського на телеканалі, за нашими даними, на час здійснення покупки становила 35 тисяч 245 грн (1270 доларів) на місяць. За ці гроші він мав утримувати сім’ю з двома дітьми, що вже видається нелегким завданням з таким доходом. А тут будинок і земельна ділянка майже на 200 тисяч доларів!

Будинок Євгена Плінського в котеджному містечку ”Круглик Озерний” під Києвом
Будинок Євгена Плінського в котеджному містечку ”Круглик Озерний” під Києвом
До слова, ця ціна явно занижена, бо в наше розпорядження потрапили технічні характеристики будинку Євгена Плінського. У договорі купівлі-продажу вказано, що це — садовий будинок. Насправді ж, це — великий двоповерховий котедж на першому поверсі з просторою залою, кухнею, столовою, гостьовою кімнатою (або кабінетом) та терасою з виходом на подвір’я, що виходить в ліс, та трьома спальнями та гардеробною кімнатою — на другому.

План першого поверху будинку Євгенія Плінського у котеджному містечку ”Круглик Озерний” під Києвом
План другого поверху будинку Євгенія Плінського у котеджному містечку ”Круглик Озерний” під Києвом
Як вказано було вище, всього — майже 300 квадратних метрів. Реальна ринкова вартість такого будинку, виходячи з реальних оголошень про продаж будинків в цьому районі, дорівнює не менше 500 тисяч доларів США, але аж ніяк не в 58 тисяч доларів (за такі гроші навіть в Києві квартиру не купиш). Заниження вартості придбання активу в рази може вказувати на практично фіктивне оформлення активу на користь Плінського.

Як державні ліси дістались журналістам під забудову
Погодьтесь, щось не чисто. Відповідь на питання, що це за такі преференції — будинок зі знижкою, може ховатись ось в чому. За два роки до придбання журналістом Плінським цього будинку в ЗМІ проходила інформація про те, що він разом зі своїм другом та тоді ще колегою по ефіру, відомим сьогодні по обвинуваченню у державній зраді нардепом Олександром Дубінським, почали будівництво котеджного містечка біля озера Віта на території лісного масиву. Так так, це саме те містечко ”Круглик Озерний”, де живе сьогодні родина Плінського.

За тодішньою інформацією, Дубінський першу ділянку тут купив ще у 2013 році, на якій збудував собі будинок (теж питання, звідки гроші в звичайного журналіста), а потім як наче купив ще декілька ділянок. Місцеві мешканці обурювались тим, що хтось дозволив журналістам забудувати чергову зелену зону. ”Там був дуже гарний луг, цвіли маки. Минулого року вони все знищили, перерили, берег обгородили парканами, прорили канали і зараз будують котеджне містечко”, — жалілись селяни.

Що ж це була за земля, яку двом журналістам, які розповідали з екранів телебачення про чиновників-корупціонерів, віддали під забудову в мальовничому місці? На прикладі земельної ділянки під будинком Плінського ми дізнались, що Лариса Левченко, яка продала дружині журналіста будинок з землею, сама купила цю земельну ділянку в 2014 році у такого собі Самойленка В.О., від якого по довіреності діяв нинішній депутат Борщагівської сільської ради від партії ”Слуга народу” Демочко Олександр Іванович.

Демочко — цікавий персонаж. Він був замішаний у розкраданні земель в «Пущі-Водиці» у 2010–2013 роках. Тоді сотні гектарів землі перейшли сільраді, яка «розпилювала» їх на дрібні ділянки та безплатно передавала громадянам. На другому етапі земля за «копійки» викупалась кількома особами. Але через якійсь час почався судовий процес щодо повернення цієї землі державі, під час якого первісні власники ділянок свідчили, що навіть не знали про виділення їм землі від держави.

Судячи з усього, приблизно така сама схема була використана при виведенні земельної ділянки під будівництво котеджного містечка Дубінського-Плінського. Як стало відомо, земельна ділянка, на якій стоїть будинок Євгена Плінського, сьогодні фігурує у кримінальному провадженні щодо виділення у незаконне володіння земель ВП «Боярська лісова дослідницька станція». Влітку 2023 року Києво-Святошинський районний суд Київської області виніс рішення про витребування на користь держави з незаконного володіння земельних ділянок, оформлених на фізичних осіб внаслідок незаконних дій.

При цьому безпосередньо на земельну ділянку, яка належить дружині Плінського, зовсім нещодавно, 13 лютого 2024 року, Печерський районний суд міста Києва за позовом прокурора наклав арешт у рамках кримінального провадження №12022000000000593. Тож сьогодні журналіст Плінський разом зі своєю родиною живе на заарештованій землі, яка от-от має бути повернута державі.

Тож, як колись державна земля, на якій розташовувались ліси та луга, перетворились на котеджне містечко, де живуть «антикорупційні журналісти»? Станом на 2003 рік 775 га земель в межах Хотівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області знаходились у користуванні відокремленого підрозділу Національного аграрного університету «Боярська лісова дослідна станція».

В 2008 році Києво-Святошинська районна державна адміністрація звернулася до Національного аграрного університету з листом про надання згоди університетом та Боярською лісовою дослідною станцією на припинення права постійного користування частиною цих земель в розмірі 12 га з цільовим призначенням ”для ведення лісового господарства”. У відповідь вчена рада аграрного університету погодилась вилучити з постійного користування Боярської ЛДС цієї ділянки.

На підставі цього листа Києво-Святошинська РДА в лютому 2010 року прийняла розпорядження — припинити право постійного користування Боярської лісової дослідної станції частиною земельної ділянки площею 12 га та віднести її до земель запасу Хотівської сільської ради. І ось це розпорядження, з якого земля перестала бути державною, за оцінкою слідства, є незаконним, бо, згідно зі статтею 142 Земельного кодексу України, Києво-Святошинська РДА не була власником земель державної власності лісогосподарського призначення, аби приймати по ній якісь рішення. Згідно законодавства, вилучення лісових угідь площею більше 1 га може відбуватись лише на підставі рішення Кабінету міністрів України, якого в даному випадку не було.

Далі районна адмінстрація в березні 2012 року прийняла розпорядження, яким затвердила проект землеустрою щодо відведення у власність 3-м громадянам України земельних ділянок загальною площею 5,8 га та передала їх безоплатно їм у власність для ведення особистого селянського господарства. Через місяць всі три особи отримали державні акти на ці землі, та змінили їх цільове призначення, поділили їх на менші ділянки і продали.

Як журналіст Євген Плінський купив землю, незаконно вивелену з лісового фонду держави
Хто були ці люди — невідомо. Відомо, що одним з них був згаданий вище Олександр Демочко, який реалізовував таку ж саму схему заволодіння державними землями в «Пущі-Водиці». Чи реалізовували Дубінський та Плінський цю схему в ”Круглику Озерному”? Дуже вірогідно, що так. Адже є свідчення місцевих мешканців станом на 2018 рік про те, що Дубінський та Плінський вже на той момент будували дане котеджне містечко, а, нагадаємо, купив Плінський будинок з землею по заниженій ціні вже о 2020 році.

Це може свідчити про те, що Євген Плінський ще задовго до офіційного заволодіння ділянкою землі з будинком в лісі мав пайову участь у схемі із забудови котеджного містечка, а Любов Левченко, яка йому офіційно здійснила їхній продаж могла бути підставною особою з метою надання його дружині статусу сумлінного покупця для подальших судових справ. І занижена вартість угоди може пояснюватись саме цим, а також бажанням заплатити менше податків.

Плінський отримував гроші з Росії?
Як би там не було, питаня до телеведучого, так звідки ж гроші на такі придбання при зарплаті в трохи більше тисячі доларів на місяць, залишається. Коли в твоєму розпорядженні телеефір одного з найбільших телеканалів, впізнаваність та довіра глядачів, можна говорити не тільки правду, можна при цьому для заробітку поширювати брехню. За гроші звісно.

В цьому в свій час добре навчився Олександр Дубінський, коли вів програму ”Гроші” на ”1+1” до того, як обратись у Верховну Раду в 2019 році. Програма позиціонувала себе як проект журналістських розслідувань, але так дратувала всю журналістську спільноту, яка вбачала, що проект скоріше займається не розслідуваннями, а видаванням за розслідування замовних матеріалів. Та сама історія з програмою ”Секретні матеріали”, куратором якої був також Дубінський, а ведучим був Євген Плінський як раз в ті часи, коли вони з Дубінським зайнялись котеджним містечком. Яке, не виключено, могло й стати місцем ”приховування” незаконно зароблених грошей.

Але. Все могло бути так просто, якби не один нюанс. Дубінський сьогодні знаходиться в СІЗО по підозрі у державній зраді. За даними СБУ, щонайменше з 2019 року Дубінський, як тільки став народним депутатом, був завербований спецслужбами рф і працював як агент з позивним ”Буратіно” під кураторством головного управління генштабу росії. За даними слідства, завданням Дубінського було розхитувавання суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація країни за кордоном. Чим він власне і займався в ефірі своєї програми ”Дубінізми” на ”1+1” та у своєму Telegram-каналі, де постійно писав про нібито жахливу економічну та корупційну ситуацію в Україні. Ці дописи регулярно репостив канал «Резидент», який також пов?язують з російським ГРУ.

Як встановила СБУ, на роботу мережі Дубінського рф виділила 10 мільйонів доларів. За ці гроші він також проводив прес-конференції з колишнім нардепом від Партії регіонів та, як відомо вже сьогодні, російським агентом Андрієм Деркачем, на яких вони заявляли про міжнародну корупцію та відмивання грошей сином кандидата в президенти США Джо Байдена Хантером через газовидобувну компанію Burisma. Таким чином за завданням москви вони намагались підірвати довіру американців до Байдена та погіршити відносини України та США.

Дубінський також поширював неправдиву інформацію про те, що в Україні масово розкрадають американську допомогу. В грудні 2020-го депутат разом з Деркачем надіслав листи до кількох американських конгресменів, в яких йшлося про нераціональне використання Україною коштів американських платників податків.

За все це в січні 2021 року США ввели санкції проти Дубінського. Далі його виключили з партії ”Слуга народа”, а в листопаді 2023 року — заарештували.

Американські біолабораторії. Як Плінський працював на російську пропаганду
Євген Плінський на парламентських виборах 2019 року був офіційною довіреною особою Дубінського. І, учасником його інформаційних дезінформаційних кампаній, оплачених кремлем. В квітні 2020 року Плінський в своїй програмі ”Секретні матеріали” випустив сюжет про ”американські біолабораторії в Україні”. Так так, той сами фейк, про який роками ”крутили” кремлівські пропагандисти, вийшов в ефірі національного українського телебачення під авторством нашого героя.

В квітні 2020 року Плінський в своїй програмі ”Секретні матеріали” випустив сюжет про ”американські біолабораторії в Україні”
Плінський в сюжеті розповідав, що нібито Пентагон в Україні будує секретні військові ”біолабораторії”, в яких американці створюють нові віруси, що з цих лабораторій є витоки вірусів, через які хворіють українці, а також про те, що український уряд не має доступу до цих лабораторій, які контролюються виключно США. Коментував цей абсурд постйний на той момент гість телеканалів Медведчука Михайло Чаплига, відомий своїми антиукраїнськими висловлюваннями.

Цей сюжет був частиною інформаційної кампанії, яку розпочав сам Віктор Медведчук, 15 квітня опублікувавши своє звернення до Зеленського, в якому наговорив про те, що віруси в цих лабораторіях випробовують на українцях, і що Україна знаходиться під зовнішнім впливом США — все по методичці путіна.

Ці тези, вигадані і прописані в кремлі та запущені в Україні Медведчуком, слово в слово весь квітень 2020 року понеслись повторювати депутати ”ОПЗЖ”, телеканали Медведчука ZIK та 112, анонімні телеграм-канали, радник екс-президента Януковича Андрій Портнов та депутат Олександр Дубінський і його друг та партнер Євген Плінський. Боротися з проникненням російської пропаганди в українському інформаційному просторі тоді довелось СБУ, громадським активістам зі StopFake, та Державному департаменту США, який спростовував поширену дезінформацію. В результаті сюжет Плінського був видалений з YouTube-каналу ”1+1”. Але дезінформаційна кампанія агентів кремля Медведчука та Дубінського все ж таки проведена була. За активної допомоги і участі журналіста Плінського. Акурат через два місяці після цього його дружина купила землю з будинком під Києвом. Так ось звідки гроші?

На тому явно все не закінчилось, адже Дубінський з Плінським і далі продовжували разом проводити фейкові інформкампанії. Остання відома з них була здійснена проти Національного банку України весною та влітку 2023 року, за декілька місяців до затримання Дубінського. Але тепер в компанії не з Медведчуком, а… з Миколою Азаровим!

Почалося все з поширення фейку Дубінським в його телеграм-каналі, де він опублікував фото припаркованого біля Нацбанку автомобіля Rolls-Royce з підписом ”Хочу привітати Андрія Пишного із придбанням нового Rolls-Royce, на якому він тепер їздить керувати Нацбанком”.

Пост Дубінського в його телеграм-каналі, де він опублікував фото припаркованого біля Нацбанку автомобіля Rolls-Royce нібито голови НБУ Андрія Пишного
Цей вкид одразу підхопили та стали ”розкручувати” анонімні телеграм-канали ”Легитимный” и ”Резидент”, які, за даними СБУ, фінансуються спецслужбами рф.

Насправді ж дане авто на фото належало Геннадію Вацаку, власнику компанії «Вацак», а зареєстроване воно в місті Могилів-Подільський Вінницької області, де бізнесмен народився, живе та працює. У Нацбанку, звісно, заперечили належність авто будь-кому з працівників.

Тоді у гру з рф ”включився” опальний Азаров, який заявив, що «економіка України знаходиться в критичному стані», тому що «лише за червень 2022 року НБУ надрукував понад 100 млрд грн для покриття держвидатків, а загалом за минулий рік обсяги емісії — 400 млрд грн», що також було маніпуляцією та перекручуванням.

А згодом до кампанії підключився і Євген Плінський, який опублікував в своєму YouTube-каналі та на сторінці в Facebook документ, так званий аналітичний лист Європейського банку реконструкції та розвитку стосовно діяльності Національного банку України. В ньому начебто ЄБРР висловлювало занепокоєння щодо незалежності та професійності НБУ, щодо впливу та тиску Нацбанку на управління державних банків, ручного регулювання галузі та купу інших негативних фактів. Виглядало, наче Нацбанк з регулятора перетворився на якогось монстра, що от-от своєю діяльністю ”завалить” всю фінансову систему України.

Фейковий аналітичний лист Європейського банку реконструкції та розвитку стосовно діяльності Національного банку України
Матеріали з цього ”документу” почали поширювати ЗМІ, інформація дійшла до самого ЄБРР, яке було вимушено робити спростування про те, що це взагалі не їхній документ, а якась ”липа”.

”Це не те що підробка, це просто якась дикуха. В документі купа русизмів у побудові фраз, тупо автопереклад в деяких місцях… Тобто Плінський закинув дезу, яка мала на меті розсварити українські та міжнародні фінансові інституції, дискредитувати діяльність НБУ та Мінфіну, які розблокували величезну допомогу від західних партнерів. Допомогу, яка дозволить нам продовжувати війну”, — описував тоді ситуацію експерт Антон Швець.

Тобто. Євген Плінський неодноразово, впродовж достатньо довгого часу брав активну участь у підривній діяльності російської агентурної мережі свого друга, колеги та партнера Олександра Дубінського, що роками співпрацював з фсб та гур рф. Вони разом відпрацьовували російські гроші тим, що поширювали в Україні дезінформацію, направлену на дискредитацію української влади та розкачування внутрішньої суспільно-політичної ситуації.

Сподіваємось, що тепер питання, звідки в звичайного українського журналіста гроші на елітний котедж під Києвом за півмільйона доларів, зняте. Не такий вже і звичайний журналіст. Залишилось тепер лише одне: як з таким послужним списком антиукраїнської діяльності соратник російського агента Дубінського Євген Плінський продовжує спокійно вести свою діяльність і працювати при цьому в телемарафоні ”Єдині новини”? Невже українським правоохоронцям бракує доказів того, що на росію працював не тільки вже сьогодні викритий агент ”Буратіно” Дубінський, але і його соратник Плінський?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.307 seconds

Contact informations

Subburb

32, Rue theophile Gautier
33110 Le Bouscat
FRANCE

(+33) 6 73 03 72 29

Newsletter

Keep in touch with us

facebook_32 youtube_32 vimeo_32